شمار تلفات قربانیان تصادف مرگبار قطار در هند به ۲۸۸ کشته افزایش یافت

ساخت وبلاگ

همزمان با پایان عملیات نجات تصادف مرگبار قطار در هند نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور در بازدید از محل حادثه آنرا «دردناک» خوانده و تاکید کرده افراد که در این حادثه مجرم شناخته شوند به شدت مجازات خواهند شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام امدادی در شرق ایالت اودیشا نگاشته است که پس از پایان عملیات نجات دست‌کم ۲۸۸ تن در پی این تصادف کشته شده و ۹۰۰ تن دیگر زخمی شد‌ند.

رییس روابط عمومی راه آهن جنوب شرقی هند می گوید تحقیقات کامل آغاز شده است اما گزارش اولیه نشان می دهد که این حادثه در نتیجه خرابی سیگنال بوده است.

این حادثه صبح روزجمعه، دوازدهم جوزا زمانی رخ داده که قطار تیزرفتار هاورا سوپرفست، که از بنگلور به سمت هاورا در بنگال غربی حرکت می کرد با قطار دیگری به نام اکسپرس کروماندل که از کلکته به چنای در حرکت بود برخورد کرد.

در همین حال نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور در دیدار با خانواده‌های قربانیان این حادثه با نشر توییت تاکید کرده که «همه کمک‌های ممکن برای کسانی که آسیب دیده‌اند فراهم می شود».

گفتنی است که پس از این رویداد مسوولان در ایالت اودیشا روزشنبه را به نشانه احترام بر قربانیان این رویداد عزای عمومی اعلام کردند.

این واقعه پس از حادثه سقوط ریل به یک رودخانه در ایالت بیهار در سال ۱۹۸۱ که منجر به مرگ ۸۰۰ نفر گردید مرگبارترین حادثه گفته شده است.

راه ‌آهن در هند از مهم‌ترین وسایل حمل ونقل شناخته شده که روزانه بیش از ۱۳ میلیون نفر از این وسیله برای حمل و نقل استفاده می کنند.

از سوی‌هم قدیمی بودن زیرساخت‌ها و عدم توجه مسوولین از مهمترین دلیل‌های حادثات مرگبار مشابه در هند شده است.

داستان ایرانی...
ما را در سایت داستان ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 38 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت: 15:56

خبرنامه